مقالات

مقالات

 • عملکرد کارواش 2017/5/7

  یک کارواش چگونه کار میکند ؟
  تصاویر زنده و متحرک گرافیکی، کارواش تمام کنترلی K 7 را به شما نشان میدهند. موتور کجا قرار دارد؟ وقتی که آب از طریق شلنگ باغ وارد کارواش میشود، کجا میرود ؟ و فشار کارواش چطور ایجاد میشود

  مثال: کارواش تمام کنترلیK 7  کرشر
  قلب هر کارواش، موتور الکتریکی آن است که سیستم پمپ (تلمبه) را هدایت میکند. به منظور کارکرد درست پمپ، نیاز به آب است که برای مثال توسط شلنگ باغچه به آن میرسد. قبل از اینکه آب تحت فشار قرار بگیرد، دور محفظه دوجداره موتور میگردد و آن را سرد میکند که موجب کاهش سر و صدا و افزایش عمر دستگاه میشود.


  موتور یک صفحه متحرک را به حرکت در میاورد که باعث حرکت 3 پیستون بالا و پایین میشود. از ویژگی های K 7 تمام کنترلی، داشتن 3 پیستون است که هر کدام توسط یک مکش و یک دریچه فشار کار میکنند. حرکت رو به پایین پیستونها، آب را به سمت دریچه مکش میکشد و بعد درون سیلندر یا فضای پیستون میبرد. وقتی که پیستون دوباره به سمت بالا می رود، آب را به بیرون از پیستون هل میدهد و به سمت دریچه فشار سپس به نازل پرتاب کننده میبرد.

  در صورت نیاز، شوینده نیز به نازل پرتاب کننده اضافه میشود. سپس آب به بیرون از پمپ جاری و از نازل تفنگی پرفشار خارج میشود.

  البته در زمان واقعی، تمام این مراحل به سرعت اتفاق می افتند و لحظه ای که دستگاه را روشن کردید، شما میتوانید بلافاصله دکمه را فشار دهید و نظافت را آغاز کنید.

  جدا از عملکرد فوق العاده کارواش، نظافت با آن موجب صرفه جویی در آب میشود زیرا زمانی که حدود 3500 لیتر آب در 1 ساعت توسط شلنگ باغچه مصرف میشود، یک کارواش تنها 400 تا 600 لیتر مصرف میکند. دیگری، صرفه جویی در زمان است چون یک کارواش پرقدرت به کار شما سرعت میبخشد.

   

  عملکرد کارواش